Kõige heledamal valgusel on tumedaim vari2 min read

See, mida sa näed teistes, on sinu enda sisemus, nii pimedus kui valgus

2 minutit lugemist
Me tahame, et meid nähakse, kuuldakse, armastatakse ja aktsepteeritakse sellisena nagu me oleme. Ilma hinnanguteta, ilma eelarvamusteta, ilma ootusteta, ilma meile silte külge kleepimata. Kui imeline see oleks – olla nähtud läbi armastuse ja täieliku aktsepteerimise.

Aga mis siis, kui kõige suurem takistus selle kogemuse saamiseks on, et me ei tunne armastust iseenda suhtes?

Enamik meist on enda vastu kohutavalt karm. Me ütleme asju nagu: “Sa oled nii rumal; sa ei saa sellega kunagi hakkama; kes tahaks olla selline nagu sina; sa pole piisavalt hea; sinuga on midagi valesti; sind ei armasta päriselt keegi.” Me ütleme neid sõnu sügaval enda sisemuses, alateadvuses, endale.

Iga selline ennast vähendav hinnang eraldab meid teistest. Hinnangud loovad enda ja teiste vahele seina. Sein on ehitatud piiravatest uskumustest. Mina olen selline, aga teised on kuidagi teistsugused. Ja kuna need uskumused on nii valusad ja rasked ja me ei taha seda kõike enda vastu tunda, siis me peegeldame selle kõik teiste peale.

Kõige heledamal valgusel on tumedaim vari.

Kui uskumustele korralikult valgust näidata ja neid lähedalt vaadata, hakkame ka ise nägema, et need polegi muud kui uskumused. Ühtegi sellist ei ole lähemal uurimisel võimalik kuidagi objektiivselt tõestada, sellepärast, et need pole tõde.

Miski ei kao enne, kui me oleme läbi teinud õppetunni, mida see meile näitama on tulnud.

Pema Chödrön

Uskumused on need, mis ei lase meil ennast ja teisi armastada ja lihtsalt olla lasta.

Kas Sa tead mõnda inimest, kes sügaval oma sisemuses tahab midagi muud, kui seda, et teda nähtaks, kuuldaks ja armastataks sellena, kes ta on?

Kui Sa oled valmis oma uskumused valguse kätte tooma ja nendest lahti laskma, selleks et saaksid ennast ja teisi vaadata armastusega, mitte hinnanguid pannes, siis EFT ehk Emotsionaalse Vabaduse Tehnika on üks kiiremaid ja tõhusamaid, samas ka valutumaid viise, millega seda teha.

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga