Miks seda teraapiat üldse vaja on?2 min read

Elu nagu lill EFT-ga

Miks seda teraapiat üldse vaja on?

2 minutit lugemist
Selleks, et midagi saaks olla teisiti, tuleb lahti lasta sellest, mis sind tagasi hoiab.

Kui ma aastaid tagasi hakkasin otsima vastust sellele, mis mind õnnelikuks teeb ja kuidas selleni jõuda, ütles üks kogenud terapeut ja õpetaja: “Kas sa tunned, et su elu on nagu lill? Kui see nii pole, siis saad seda muuta.”

Ma mäletan, et see tekitas minus väga erinevaid reaktsioone – imestust, rõõmu, kahtlemist, ka trotsi või ärritust, aga kõige rohkem uudishimu. Kõige tugevam oli tunne, et ma tahan rohkem teada – kas see on päriselt ka võimalik või on see lihtsalt tühi jutt? Ja KUIDAS on võimalik oma elu lilleks muuta?

Selleks, et midagi saaks olla teisiti, tuleb lahti lasta sellest, mis sind tagasi hoiab. Ja ma ei mõtle siin asjade äraviskamist, kuigi ka see mõjub väga hästi.

Vabane liigsest EFT-ga

Üks võimalus üleliigsest lahti laskmiseks on teraapia.

Teraapia tegemiseks ei pea alati terapeudi juurde minema. Ka ise saab endale edukalt teraapiat teha ja täiesti tasuta. Endale sobiva teraapia leiab igaüks ise.

Võib minna metsa kõndima, tormise ilmaga mere äärde, kus tuul meele puhtaks puhub, teha sporti, matkata, laulda, joogat teha – mis kedagi parasjagu tõmbab ja “oma” tundub. Vabastavalt mõjub ka rääkimine lähedase inimesega, kes sul ennast hinnanguid andmata avada laseb. Meie esivanematel oli teraapiaks iganädalane saun ja vaikselt istudes asjade “läbiseedimine”. Võimalusi on palju ja see nimekiri siin võiks olla lõputu.

“Sinu olemuse keskmes on kõik vastused, sa tead, kes sa oled ja mida sa tahad”

– Lao Tzu

EFT ehk Emotsionaalse Vabaduse Tehnika on üks võimalustest. EFT on osutunud ühtviisi toimivaks nii liigsete emotsioonide kui füüsiliste hädade lahendamisel. Füüsiline ja emotsionaalne on ju alati seotud – kui oled vihane, siis tunned, kuidas vererõhk tõuseb ja pinge otsib väljapääsu. EFT-ga saab “kannust, kus vesi keema on läinud, rahulikult auru välja lasta”. Siis ei ole vaja pinget alla suruda või teiste peal välja elada.

Kõikidest teraapia- ja enesearengumeetoditest, millega olen kokku puutunud (ja neid on palju :)), on EFT kõige valutum ja kergem kasutada. See on nii lihtne, et seda saab teha isegi koos lastega. Ja samas nii toimiv, et mõnikord saab mure lahendatud juba paari korraga.

Kas sul on tunne, et mingid olukorrad või probleemid su elus korduvad? Võibolla on aeg, koht ja inimesed erinevad, aga muster on sama? See, mida sa tunned, on sama?

Kui sa tahad oma elus midagi muuta, proovi EFT-d ehk “koputamist”. Seda saad teha kohe videot vaadates või broneeri aeg seansile, kus sinuga tegeleb terapeut.

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga