Kuidas vabaneda putukahirmust?2 min read

Putukahirmust vabaks EFT-ga

Kuidas vabaneda putukahirmust?

2 minutit lugemist
Ühetunnise seansi lõpuks suutis see naine suure tarantliga samas ruumis olla ja jäi täiesti rahulikuks. Tundub uskumatu?

Mul oli aastaid tugev hirm ämblike ees. Mõistusega võttes täiesti ohutu väike ämblik tekitas minus tugeva hirmuhoo. Ma ei saanud enne rahuneda, kui teadsin, et see ämblik on toast kadunud. Näiteks telkimine, mis mulle muidu meeldis, oli väga ebamugav, sest pidin kõik pinnad alati üle kontrollima ja ikka ei tundnud seal ennast turvaliselt.

Siis nägin televiisorist saadet, kus paariks päevaks Eestisse tulnud mees, kanadalasest EFT-meister, kasutas uudset teraapiatehnikat, mis väidetavalt võis vabastada inimesed foobiast. Üheks demonstratsiooniks oli naine, kes kartis ämblikke. Ühetunnise seansi lõpuks suutis ta suure tarantliga samas ruumis olla ja jäi täiesti rahulikuks. Tundub uskumatu?

Järgmine kord puutusin ma EFT ehk koputamistehnikaga kokku paar aastat hiljem. Kasutasin seda grupis, õpetaja juhendamisel ja siis kadus mu hirm ämblike ees 1 tunniga, täielikult. Seda lihtsalt polnud enam.

Kui ma peale saate nägemist oskasin juba mõelda sellest, et ma võiksin hirmust lahti saada, siis seda, mis hirmu asemele tuleb, ei osanud ma absoluutselt aimata.

Ma tundsin pinge asemel rahu. Mul oli tunne, nagu oleksin kuu aega puhanud. Kindlasti oli 3-päevane linnast eemal olemine mulle hästi mõjunud. Nüüdseks saan aru, et suur osa sellest rahust tuli sellest, et mu alateadvus ei pidanud enam pidevalt ümbrust skännima, et olla kindel, ega läheduses ämblikke ei ole. Jah, see on naljakas. See ajab mind praegugi naerma, kuidas ma nende eest ära jooksin.

Hirmu tekitavaks võivad olla putukad, maod, väiksed loomad, liftid, sillad, tunnelid, lendamine, avalikud kohad, pimedus, esinemine ja tegelikult lõputu arv objekte, olukordi või nähtusi. Kui sa pole kindel, kas sinu hirm on foobia tugevusega, saad vastuse tasuta Foobia testiga.

Kui sa tahad vabaneda lennuhirmust, putukahirmust või koertehirmust selleks, et saaksid minna reisile, loodusesse või jalutama kordagi hirmu tundmata, on üks võimalus EFT ehk Emotsionaalse Vabaduse Tehnika. On täiesti võimalik, et peale paari seanssi meenutad ka sina oma hirmu kerge muigega. Hirmude vabastamise edukus EFT meetodiga on ligikaudu 90%.

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga