6 asja, mida teada lennuhirmu kohta3 min read

6 asja, mida teada lennuhirmu kohta

3 minutit lugemist
Iga neljas inimene jätab lennuärevuse tõttu reisimata. Sajast lendajast tunneb lennukis olles hirmu kuni 12 inimest. Nii väidab statistika. Tegelikkus võib veel karmim olla.

Nende näitajate järgi on igaühel meist mõni sõber või sugulane, kes lennuhirmu pärast kannatab. Inimese jaoks, kes peab töö tõttu lendama, on see väga tõsine probleem ja samamoodi kannatab ta, kui ei saa koos perega puhkusele minna.

Lennuhirmu sümptomid on inimestel erinevad. Mõned neist on:

  • värisemine
  • kiirenenud südamerütm
  • pearinglus
  • higistamine
  • ärrituvus

Juba kehalised aistingud teevad lennuhirmu ebamugavaks. Lisame siia juurde tõsiasja, et inimene, kes on lennukis ja tunneb hirmu, ei saa sellest olukorrast lahkuda ilma tõsiste tagajärgedega stseeni põhjustamata. Sellepärast on lennuhirmuga kordades keerulisem toime tulla, kui näiteks putukahirmuga.

Kui tunned kedagi, kes kannatab lennuhirmu pärast, võib nii sinul kui temal alltoodust abi olla.

1. Lennuhirmu kaaslaseks võib olla ka kõrgusehirm.

Lennuhirm, kõrgusehirm – need on ju tegelikult lihtsustatud sildid. Iga inimene on erinev ja iga inimese hirm on täiesti erinev. Lennuhirmuga koos võib esineda hirm kõrguse ees, hirm liftide ees, hirm kitsaste ruumide ees, hirm õhupuuduse ees ja veel palju muud.

Lennuhirmust vabaks EFT meetodiga
2. Lennuhirm on sageli midagi muud, kui hirm lendamise ees.

Kui inimeselt küsida, mida ta tegelikult kardab, kui peab lendama, on vastus sageli miski, mis pole üldse lendamisega seotud. Mõnel inimesel on hirm, et ta ei pääse lennukist välja või et ta minestab, teine kardab ainult kõrgust ja kukkumist. Lennuhirmu sildi all on sageli midagi muud ja juba selle teadvustamine võib hirmu vähendada.

3. Keha näitab kätte lennuhirmu tegeliku põhjuse.

Lennuhirmu tegeliku põhjuse võib leida kui panna tähele, mida me oma kehas tunneme, siis kui oleme kohas, kus hirm lendamise ees tekib. Kui klient on minu juurde tulnud sooviga lennuhirmust vabaks saada, siis hirmu põhjuse leidmine ja vabastamine käibki läbi kehamälu, lihtsalt küsides õigeid küsimusi. Keha mäletab kõike, ka seda, mille oleme oma teadlikust meelest välja lükanud.

4. Lennuhirmust vabanemine võib kaasa tuua mõne teise probleemi lahenemise sinu elus.

Kui saad lahti lennuhirmust, võib justkui iseenesest kaduda ka mingi muu hirm, negatiivne emotsioon, mis püsinud on või isegi kehaline sümptom, valu või pinge. See on EFT-d kasutades üsna tavaline nähtus. Inimene on tervik ja kõik temas on seotud. Selle võib siis boonuseks lugeda.

5. Hirmust lahti saamine võib kaasa tuua suurenenud elujõu.

Ükskõik millise tugeva ja püsiva hirmu puhul on osa inimese alateadvusest ja meeltest koguaeg valvel. See on loomulik, sest tuleb ju olla valmis, kui hirmutav ese või olukord lähedusse satub. Kui nüüd hirmust vabaks saada, siis see osa inimese alateadvusest saab “ülesandest” vabaks ja sellega saab midagi muud teha. Inimene tunneb, et tal on rohkem elujõudu.

6. Lennuhirmust vabanemine võib olla lihtne.

Siiani on lennuhirmu leevenduseks soovitatud teadlikkuse tõstmist, mis tähendab kõige selle endale selgeks tegemist, mis puudutab lennukite tehnilisi omadusi ja lendamisvõimet ja ka alla kukkumise statistikat (mille tõenäosus on muide väiksem, kui pikselöögiga pihta saamise võimalus). Aga on ka palju kiirem ja lihtsam viis – EFT ehk ‘koputamisteraapia’, mis põhineb Hiina meditsiinist tuntud nõelravipunktidel ja kaasaegse psühholoogia teadmistel alateadvusest. Juba tuhanded inimesed on EFT abiga lennuhirmust vabanenud, jäädavalt ja tihti ainult 1 või paari seansiga.


Kui see tundub uskumatu või liiga hea, et olla tõsi, siis võiks meenutada, et ka mobiiltelefonid, mis meile täna täiesti loomulikud tunduvad, said meile kättesaadavaks alles 90-ndate alguses. See oli vähem kui 30 aastat tagasi.

Õnneks ei ole EFT praegu nii vähestele kättesaadav, kui oli mobiiltelefon 1991. aastal Eestis. EFT seansile võid aja broneerida kohe ja see ei maksa rohkem kui õhtusöök 2-le keskmises restoranis või paagitäis kütust. Kas sa oled valmis lennuhirmust vabaks saama?


Kui oled kunagi kogenud lennuhirmu või tead kedagi, kellel see on, jaga kommentaarides, kuidas see sinu elu mõjutab ja millest oled selle tõttu loobunud.

Jaga seda postitust

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga